10 kasulikku nippi, kuidas muuta väike tuba suuremaks

2014.07.29

Paljud inimesed elavad väikeses kodus, väikeses toas või lihtsalt kitsastes oludes. Teised soovivad elada pisut intiimsemalt ja ei armasta ülemäära palju kraamida, sättida või koristada. Väike on armas, lihtne ja praktiline.
 

Misiganes põhjustel sa väikesel pinnal elad, tead sa väga hästi, et sisekujunduses pead aegajalt leppima kompromissidega, sa pead ruumi kasutama praktiliselt ja võib olla muutma isegi oma elustiili, et efektiivsemalt tegutseda. Värvi, õigesti valitud mööbli ja nutika valgusega saad sa oma toa vägagi suureks ja omanäoliseks muuta. Loe nõuandeid ja vaata, kas leiad midagi kasulikku ka oma koju.

 

 1. Et jätta ruumist ühtlasem mulje võiksid kardinate valimisel arvestada seinte värviga. Leia sellised kardinad, mis eristuks seintest võimalikult vähe.
   
 2. Lase tuppa nii palju looduslikku valgust kui võimalik, see avardab ruumi ja lisab sinna pisut iseloomu. Kui see pole võimalik, kasuta valgusteid - valgustatud tuba tundub alati avaram.
   
 3. Jalgadel tugitoolid ja diivanid lisavad ruumile õhulisust.
   
 4. Vähem on rohkem. Eemalda toast kõik asjad, mida sa pole kasutanud viimase aasta jooksul. Ära püüa ülemäära kiinduda oma vanasse mööblisse ja vabane sellest, mis ei lisa su toale väärtust.
   
 5. Kasuta heledaid ja külmi toone, sest need on ruumi laiendajad ja ideaalseks taustaks nii mööblile kui kunstile.
   
 6. Väldi üleliigsed detaile ja liialt suuri elemente - kurrud ja krussid mööblidetailidel, kardinapuudel või aknaraamide juures, suure mustriga mööblikangas, tapeet või kardinad. Eelista sirgeid ja ühtlaseid elemente.
   
 7. Vali mitmeotstarbeline mööbel, väike multifunktsionaalne kirst, sobib diivanilauaks, istumisaluseks ja igapäevase pudipadi peitmiseks.
   
 8. Oskuslikult paigutatud suur peegel või mitme väiksema nutikalt paigutatud peegli kasutamine lisab toale valgust ja sära ning jätab väiksest toast tunduvalt suurema mulje.
   
 9. Rusikareegel väidab, et väiksemate mõõtudega mööbel jätab toast suurema mulje. Samas pead arvestama, et väike kogus suuri mööbliesemeid mahutab oluliselt rohkem ja nii ei teki ohtu oma tuba liialt killustada, sest liiga palju (isegi väiksemõõdulisi) mööbliesemeid võib põhjustada vastupidise efekti ja toa täiesti olematuks kahandada.
   
 10. Võimalusel kasuta põrandast laeni ja seinast seinani ulatuvat raamaturiiulit. See trikk aitab luua muljetavaldava visuaalse efekti, lükates seinad ja lae kaugemale. Ära täida igat riiulit, jäta osa neist pooltühjaks ja tekita sellega õhuline ning mõtestatud mulje.
   
Järgmine lugu »

Täna soovitame
Mööbli internetipood Eestis. ZIP.home © 2019 Kõik õigused kaitstud. Redcut Grupp OÜ